خبری

تاثیر فناوری بر املاک و مستغلات

  • توسط: مدیر
  • 24 اردیبهشت 1403

فناوری و تاثیر آن بر صنعت املاک و مستغلات
2 ژانویه 2022 / مقالات
بخش فناوری املاک و مستغلات به آرامی با تغییر شرایط بازار و تغییر در رفتارهای مصرف‌کننده بازتعریف می‌شود. همانطور که پیتر ویلیامز، مدیرعامل شرکت دیلویت دیجیتال، گفت: "نمایندگان املاک و مستغلات با فناوری جایگزین نمی‌شوند، بلکه با نمایندگانی با فناوری جایگزین خواهند شد." صنعت املاک و مستغلات با یک راه‌حل تکنولوژیکی جایگزین نمی‌شود، بلکه تغییرات در صنعت توسط فناوری امکان‌پذیر خواهد شد و رهبران کسانی خواهند بود که آن را پذیرفته‌اند. راه‌حل را نه در دستیابی به سخت‌افزار، بلکه در پذیرش راه‌حل‌های نوآورانه که عمدتاً راه‌حل‌های نرم‌افزاری، برنامه‌ها و پلتفرم‌ها خواهند بود، یافت می‌شود. صنعت املاک و مستغلات کنیا با افزایش اشتهای سرمایه‌گذاران در کنار پایگاه مشتریان، همچنان به گسترش خود ادامه می‌دهد. در حالی که این اتفاق می‌افتد، تغییر برای هر شرکت املاک و مستغلاتی که می‌خواهد رقابتی باقی بماند اجتناب‌ناپذیر است. تغییر به سمت فناوری املاک و مستغلات را دیگر نمی‌توان نادیده گرفت. با پیشرفت صنعت، شرکت‌های منفرد برای تبدیل‌شدن به رهبران بلامنازع با ارائه راه‌حل‌هایی مانند انرژی‌های تجدیدپذیر و خانه‌های هوشمند که فراتر از محصولات و خدمات املاک و مستغلات هستند، مبارزه خواهند کرد تا بتوانند وفاداری مشتریان را تحت کنترل خود درآورند. همانطور که فناوری و نوآوری همچنان به شکل دادن به صنعت املاک و مستغلات ادامه می‌دهد، فناوری املاک و مستغلات در حال ظهور است شرکت‌ها در حال ایجاد فرصتی برای تبدیل‌ شدن به رهبران در اکوسیستم جدید دیجیتال املاک و مستغلات هستند. برخی از حوزه‌های کلیدی که باید روی شرکت‌های فناوری املاک کنیا تمرکز کرد، در زیر برجسته شده‌اند:

داده‌های بزرگ:

از تصمیم‌گیری‌های تجاری گرفته تا ایجاد تجربیات بهتر برای مصرف‌کنندگان، کلان داده‌ها می‌توانند تأثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشند. بسیاری از کسب‌وکارهای املاک و مستغلات، داده‌های زیادی را جمع‌آوری می‌کنند که در مخازن سیلو بدون انجام هیچ‌گونه تحلیلی برای تشخیص روندهای صنعت یا رفتار مصرفکنندگانشان قرار دارند. شرکت‌های املاک و مستغلات که می‌خواهند مشتریان مناسب را هدف قرار دهند، باید بدانند که چه کسانی هستند، چه زمانی می‌خواهند خرید کنند، کجا هستند و چگونه می‌توانند به مؤثرترین روش به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. استفاده از کلان داده‌ها ابزاری ارزشمند در هدف قرار دادن خریداران مناسب و عنصر مهمی در اصالح فرآیند املاک و مستغلات است. شرکت‌های املاک و مستغلات مانند Bowery ، Enertiv ،Banker Coldwell در میان دیگران هستند.
بهره‌گیری از قدرت داده‌های بزرگ برای این‌که بتوانند مشتریان خود را با محصولات مناسب هدف قرار دهند و محصولات خود را به موثرترین شکل قرار دهند.

یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی:

هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی هنر رایانه‌هایی است که به خود آموزش می‌دهند چگونه روش
انجام وظایف خود را براساس تجربه قبلی یا از طریق تشخیص الگو بهبود بخشند. چنین سیستم‌هایی توسط سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات برای کنترل موثر هزینه‌ها، مدیریت ریسک‌ها و کسب بازده بالاتر با استفاده از الگوریتم‌هایی که برای پیش‌بینی و فاکتور نگرانی‌های سرمایه‌گذاران طراحی شده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. تجزیه و تحلیل جستجوی املاک و مستغلات روشی را بهبود می‌بخشد که خریداران احتمالی با خواص مطلوب مطابقت داده می‌شوند و کار کارگزار را تقویت می‌کند. برخی از ابزارهای هوش مصنوعی در حال استفاده عبارتند از ربات‌های چت برای پاسخگویی خودکار به سؤالات متداول، تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذار که اهداف درآمد و رشد را تعیین می‌کند و از طریق یک روبات هوشمند نظارت می‌کند و همچنین پیش‌بینی‌کننده‌های پیش‌فرض وام که قادر به دسترسی به ریسک و تمرکز فقط برروی سرمایه‌گذاری‌های سودآور هستند.

اینترنت اشیا:

اینترنت اشیا (IoT) جزء کلیدی اتوماسیون خانه و خانه‌های هوشمند است. این شامل خودکار کردن توانایی کنترل وسایل اطراف خانه از پرده گرفته تا برق با یک دستگاه دستی یا فرمان صوتی است. فناوری خانه هوشمند شروع به تغییر نحوه نگاه صاحبان خانه به اموال کرده است. این در حال تبدیل شدن به یک تغییردهنده بازی برای توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات در کنیا است. توسعه‌دهندگان به
جای فروش پوسته برای خانه، خریداران را با خانه‌های آماده اینترنت جذب می‌کنند. همچنین پیش‌بینی می‌شود که زمانی فرا برسد که آژانس‌های املاک و مستغلات از اینترنت اشیا برای جستجوی خانه استفاده کنند. رویه مصرف‌کنندگان آنلاین و نوک‌زدن به خانه عالی خود با برنامه‌های صوتی تعبیه شده در تلفن‌ها جایگزین می‌شود که می‌توانند به طور خودکار به هر سؤالی که دارند پاسخ دهند.

 

تاثیر فناوری بر املاک و مستغلات

بیشتر بخوانید: ساخت خانه با چاپگرهای سه بعدی

 

فناوری ساختمان:

با افزایش تقاضا برای مسکن ارزان قیمت با تأثیر کمتر بر محیط‌‌زیست، توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات در کنیا چاره‌ای جز درنظرگرفتن روش‌های نوآورانه برای ساخت خانه ندارند. حوزه‌های تمرکز شامل استفاده از مصالح ساختمانی پیش‌ساخته و ساخت‌وساز مدوالر است که در آن ساختمان خارج از محل ساخته می‌شود و سپس در محل مونتاژ می‌شود. در سال 2014 شرکت Winsun مستقر در چین پیشگام یک خانه چاپ سه بعدی شد. در مقایسه با روش‌های ساخت‌وساز سنتی، آن‌ها توانستند در 80 ٪ هزینه‌های ساخت‌وساز و 60٪ در نیروی کار صرفه‌جویی کنند. این تنها تعدادی از ایده‌های نوآورانه‌ای است که شرکت‌های املاک و مستغلات در سطح جهانی به منظور کاهش هزینه‌ها در حال بررسی هستند.

واقعیت افزوده و مجازی:

واقعیت مجازی (VR) مشتریان را قادر می‌سازد تا واحدهای خانه‌های آماده یا پیش‌توسعه را از هر نقطه‌ای در جهان بازدید کنند. توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات، هتل‌داران و سایر مشاغل از این فناوری استفاده می‌کنند تا به مشتریان بالقوه خود احساس واقعی محصول را ارائه دهند. توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات با استفاده از فناوری و دستگاه‌های بالدرنگ، مانند هدست واقعیت مجازی VR Gear سامسونگ، می‌توانند پیشرفت خانه‌های در حال توسعه و همچنین واحدهای تکمیل‌شده را به نمایش بگذارند. شرکتهایی مانند VR BlackRhino در کنیا در حال تجاری‌سازی پتانسیلی هستند که VR در فروش توسعه‌های دارایی‌های خارج از برنامه و تمام‌شده دارد. از طریق قدرت واقعیت مجازی، آن‌ها به خریداران احتمالی این امکان را می‌دهند که حتی قبل از شروع ساخت‌وساز، از فضا عبور کرده و آن را تجربه کنند.

اتوماسیون عملیات املاک و مستغلات:

برای حفظ رقابت، شرکت‌های املاک و مستغلات باید به دنبال راه‌های بهتری برای افزایش کارایی،
متمایزکردن و موقعیت‌یابی محصولات و خدمات خود باشند که باعث وفاداری مشتری می‌شوند. با یک عملیات پشتیبان قوی، شرکت می‌تواند چرخه عمر مشتری را از زمانی که مشتری احتمالی بودند تا زمانی که صاحبخانه یا مستاجر می‌شود، مشاهده کند. با خودکارسازی مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت پورتفولیو و مدیریت امکانات، شرکت‌ها می‌توانند چالش‌هایی مانند کارایی هزینه و ارتباط بین سهام‌داران مختلف را برطرف کنند.

املاک و مستغلات بر حسب تقاضا:

این مفهومی است که در آن خریداران بالقوه قادر به دسترسی و استخراج ارزش از محصولات و خدمات خود هستند. مصرف‌کنندگان به شدت بی‌حوصله هستند و انتظار رضایت آنی را دارند، بنابراین تقاضای تحویل فوری برای کالاها و خدماتی که استفاده می‌کنند دارند. شرکت‌هایی مانند آمازون، گوگل، جومیا و کیلیمال قبالً در تحویل یک روزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، که در حال حاضر انقلابی در شبکه‌های عرضه و توزیع ایجاد کرده است. در املاک و مستغلات، شرکت‌های استارت‌آپی مانند Apartments Naked، AgentPair و CurbСall سرعت را تنظیم می‌کنند. با فناوری خود، آن‌ها می‌توانند خریداران بالقوه‌ای را که می‌خواهند خانه‌ای را جستجو کنند، با آژانس‌های املاک و مستغلات در نزدیکی خود که آماده هستند تا پیشروی جدیدی را در دست بگیرند، ارتباط دهند.

 

بیشتر بخوانید: ایجنت املاک چه کسی است؟

 

همانطور که فناوری امالک و مستغالت تکامل می‌یابد، مطمئناً این صنعت به سمت یک انقلاب پیش می‌رود. شرکت‌های فناوری املاک و مستغلات لزوماً صنعت را مختل نمی‌کنند، اما شرکت‌هایی را که از پذیرش این تغییر خودداری می‌کنند، مختل خواهند کرد. سرمایه‌گذاری در فناوری به‌عنوان یک شرکت املاک و مستغلات یک عامل کلیدی در حرکت رو به جلو است و به همین دلیل است که Technologies Cytonn مشتاقانه به استفاده از فناوری برای متمایز کردن پیشنهادات مختلف توسط Investments Cytonn در میان آن‌ها نگاه می‌کند.

 

تکنولوژی و املاک و مستغلات

 
در اینجا روش‌هایی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان از فناوری استقبال کرد:

1. عملیات پشتیبان خود را خودکار کنید. این به شما امکان می‌دهد تا اطلاعات مربوط به مشتریان خود را جمع‌آوری کنید. مدیریت ارتباط با مشتری و دارایی ساده وجود دارد.
ابزارهای مدیریتی که شما نیز می‌توانید مشترک شوید و بلافاصله شروع به استفاده از آن‌ها کنید.

2. همانطور که داده‌های بیشتری را جمع‌آوری می‌کنید، روی تجزیه و تحلیل‌های تجاری سرمایه‌گذاری کنید که روندهای رفتار مصرف‌کننده شما را مشخص می‌کند. این در عوض شما را قادر می‌سازد تا مشتری را با محصولات و خدمات مناسب هدف قرار دهید و تلاش‌های بازاریابی را به بخش نامناسب بازار کاهش دهید.

3. روی فناوری‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که کار را برای سرمایه‌گذاران بالقوه شما آسان‌تر می‌کند.
تصمیم‌گیری در مورد این‌که در کدام یک از امالک خود سرمایه‌گذاری کنید، به عنوان مثال. شبیه‌سازهای املاک و مستغلات به عنوان و همچنین آنهایی که ملک شما را از خانه‌های چهاردیواری سنتی متمایز می‌کند، به عنوان مثال. راه‌حل‌های خانه هوشمند
نویسنده، مدیر بازرگانی Technologies Cytonn است.

تاثیر فناوری در صنعت املاک و مستغلات

فناوری برای بسیاری از ما بخش غیرقابل اجتناب و فراگیر زندگی است. هیچ بخشی از زندگی وجود ندارد که فناوری جزء اصلی کارهای روزمره ما نباشد و این در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان امالک صادق است.
فناوری نه تنها کل صنعت امالک و مستغالت را تغییر داده است، بلکه همه چیز را از دیدگاه خریداران و فروشندگان نیز متفاوت می‌کند.
حتی مفاهیمی که ما نمی‌دانیم مبتنی بر فناوری هستند، در نهایت در املاک و مستغلات هستند. به عنوان مثال، اکثر خریداران خانه جستجوی خود را به صورت آنالین شروع می‌کنند و بسیاری نیز از یک برنامه به عنوان بخشی از جستجوی خانه خود استفاده می‌کنند. بیشتر آژانس‌های املاک از رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و دیگر پلتفرم‌های مبتنی بر فناوری برای برقراری ارتباط با خریداران و فروشندگان و بازاریابی برای جوامع محلی استفاده می‌کنند.

روند خانه هوشمند

یکی از راه‌هایی که فناوری چشم انداز املاک و مستغلات را تغییر می‌دهد، رواج فناوری خانه‌های هوشمند است. فناوری خانه هوشمند یک اصطلاح گسترده است که می‌تواند اساساً برای توصیف هر شکلی از اتوماسیون خانه استفاده شود.
اتوماسیون خانگی و فناوری خانه هوشمند می‌تواند برای بهبود راحتی و بهره‌وری انرژی، امنیت و راحتی عمومی استفاده شود.

طبق گفته انجمن ملی سازندگان خانه و انجمن لوازم الکترونیک مصرفی، داشتن فناوری خانه‌های هوشمند خاص می‌تواند به صاحبان خانه کمک کند تا قیمت فروش ملک خود را از 3 تا 5 درصد افزایش دهند. علاوه بر این، 81 درصد از افرادی که در حال حاضر دستگاه‌های خانه هوشمند دارند، گفتند که احتمال خرید خانه‌ای با فناوری مشابه بیشتر است.
اینترنت اشیا (IoT) ارتباط تنگاتنگی با فناوری خانه هوشمند دارد. فناوری اینترنت اشیا شامل دستگاه‌های خانه هوشمند مانند Nest است که تنظیمات دمای محیط خانه را که با الکسا جفت شده است را کنترل می‌کند.
به طور منحصر به فرد، فرصتی برای IoT وجود دارد که به روش‌های متمایز توسط مشاوران املاک نیز استفاده شود. به عنوان مثال، ممکن است دستگاه‌هایی با قابلیت بلوتوث در خانه‌ها برای فروش وجود داشته باشد. براساس پیشنهادی از Solutions Data Attom ،هنگامی که یک خانه باز وجود دارد، یک سیگنال می‌تواند به مردم منطقه منتقل شود.

 

آیا می‌خواهید عضو کانون ارزیابان معتبران شوید؟ کلیک کنید

 

تاثیر تکنولوژی بر املاک و مستغلات

ابر

متخصصان املاک و مستغلات و همچنین خریداران و فروشندگان، احتمالاٌ در حال حاضر از ابر و مزایای آن به طرق مختلف استفاده می‌کنند.
از نظر املاک و مستغلات، پلتفرم‌های ابری می‌توانند فرآیندهای وام‌دهی و بستن را ساده‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر کنند.
داده‌ها را می‌توان به طور ایمن مدیریت و ذخیره کرد و مواردی مانند قابلیت امضای الکترونیکی می‌تواند معاملات سریع‌تر را تسهیل کند.

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی فقط برای گیمرها نیست. این بخش مهمی از بسیاری از صنایع مبتنی بر مصرف‌کننده و همچنین املاک و مستغلات است.
با استفاده از واقعیت مجازی می‌توان افراد را فراتر از عکس‌های آنلاین برد و از هر دستگاهی که روی آن هستند، مناظر سه بعدی از ویژگی‌ها را به آن‌ها ارائه داد. این یکی از جدیدترین گرایش‌ها در املاک و مستغلات است، اما به احتمال زیاد مشاوران بیشتری شروع به استفاده از آن می‌کنند.
در نهایت، یادگیری ماشین و داده‌های بزرگ می‌توانند به روش‌های جالبی وارد املاک و مستغلات شوند. به عنوان مثال، با استفاده از داده‌ها و الگوریتم‌های پیشرفته، آژانس‌های املاک و مستغلات می‌توانند با سرعت بیشتری در مورد قیمت‌گذاری و بازگشت سرمایه برای معاملات مشتری خود اطلاعات کسب کنند. فرصت‌هایی برای ارزیابی دقیق‌تر قیمت یک خانه وجود خواهد داشت که به هموارکردن راه برای معاملات هوشمندانه‌تر برای همه کمک می‌کند.
اگر آماده دیدن اثرات فعلی فناوری در بازار در حال توسعه املاک هستید، با یک مشاور املاک پرفروش تماس بگیرید. با com.EffectiveAgents ،بدون توجه به جایی که در سفر خود هستید، Realtor عالی را بیابید.

 

نوشته شده توسط: رضا بوستانی، دانشپذیر دوره املاک و مستغلات معتبران_دانشگاه تهران

معتبران
پشتیبانی معتبران

جهت سهولت در امر پاسخگویی به شما بازدیدکنندگان گرامی، با راه اندازی پشتیبانی از طریق واتساپ، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک کنید