دسته‌بندی نشده

10 استراتژی که برای بازاریابی املاک باید بدانید

 • توسط: مدیر
 • 24 اردیبهشت 1403

در کل دنیا بیش از 80 درصد معاملات ملکی توسط فعالین عرصه املاک و مستغلات انجام میشود و اگر استراتژی مشخصی برای بازاریابی در این حرفه نداشته باشید بسیاری از معاملات و در نتیجه کسب درآمد حاصل از آن را از دست خواهید داد . اگر به دنبال حرفه ای شدن و کسب درآمد هستید باید این ده استراتژی را بخوبی بشناسید تا یک برنامه بازار یابی موفق برای خود ایجاد کنید .

 

 • اینستاگرام :

 اینستاگرام بعنوان یکی از موفق ترین و پرطرفدارترین برنامه در ایران میتواند کمک شایانی در پیشرفت شما داشته باشد . برای فعالیت در این برنامه باید صفحه کاری و یا اکانت کاری داشته باشید واز کانت شخصی برای فعالیت در این زمینه استفاده نکنید . تولید محتوا داشته باشید و مخاطب نشان دهید که چرا باید برای معاملات مکلی نیازمند یک مشاور حرفه ای هستند . بهتر است برای خرید یک دوربین و میکروفن حرفه ای هزینه کنید چون به زودی چندین برابر این هزینه بعنوان درآمد در حساب شما خواهد بود . به فالور های خود آگاهی بدهید ، با آنها چت کنید کتمنت ها را چه منقی و چه مثبت در رعایت احترام جواب بدید . تکنیک های جذب فالور را آموزش ببینید و صفحه خود را با الگوریتم های اینستاگرام همسو کنید .

 

 • شناسایی بازار هدف :

 در هر حرفه و کسب و کاری برای فروش بیشتر باید بازار هدف را شناسایی کرد . بعنوان مثال اگر شما مدیر فروش یک مجتمع تجاری هستید باید بدانید که در وهله اول واحد های تجاری شما نیاز کدام قشر از جامعه خواهد بود . شناسایی بازار هدف هدف به این شکل از هدر رفتن وقت و سرمایه شما جلو گیری خواهد کرد . اگر بازار خود را بشناسید میتوانید سای اقدامات خود را رانیز بر این اساس برنامه ریزی کنید . این شناسایی این امکان را میدهد که چیز هایی در حال حاضر بعنوان فرصت و یا تهدید پیش روی مخاطب قرار دارد و میتوان با شناسایی نقاط قوت و ضعف فایل ها تغییرات لازم را در جهت تحریک بازار هدف ایجاد کرد .

 

 • برقراری ارتباط :

 بسیاری از فایل ها و مشتریان از راههایی بدست می آیند که در نگاه اول حتی تصورشان را نیز نخواهید کرد . بسیاری از صنف ها مانند : طراحان دکوراسیون ، کابینت کار ها ، آرایشگران محلی ، سوپر مارکت ها ، کارمندان بانک در بخش تسهیلات ، سازندگان ، نگهبان ها و لابی من ها ، تاسیسات کاران ، شرکت های خدماتی و نظافتی ، مامورین اداره آب ، وکلا ، دفاتر اسناد رسمی ، کارشناسان رسمی دادگستریی و .... میتواند فایل های بسیار ارزشمندی را در اختیر شما بگذارند

 

 • همیشه آپدیت و به روز باشید :

با توجه حجم زیاد پروند ها و چالش های پیش رو و مشغله زیاد ، فروشندگان و خریداران به دنبال مشاوری هستند که از سطح آگاهی بالاتری نسبت به سایرین برخوردار باشد و در مدت زمان کمتری به همه سوالات و چالش های پیش رو مشتری جواب دهد . پس سعی کنید در همه زمین های همیشه در حال کسب و اطلاعات باشید .

 

 • شبکه های اجتماعی :

در کنار اینستاگرام در سایر شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی فعالیت کنید . گروه داشته باشید و در سایر گروهها عضو شوید . شبکه هایی مانند تلگرام ، وات سپ ، لینکدین ، توییتر و فیس بوک و شبکه اجتماعی داخلی . این شبکه ها به دلیل استفاده راحت و ارزان میتوانند امکات تبلیغات فراوانی را به شما بدهند

 

 • وب سایت ها :

شما باید در وب سایت های تخصصی فعالیت داشته باشید ، تبلیغات بگذارید و از امکانات آنها مانند پکیج های ویژه استفاده کنید . زمان های درست و نحوه تبلیغات نویسی را آموزش ببینید و به سایر همکاران و نیرو های خود انتقال دهید .  حتی سایر سایت های ملکی که آمار ارئه میدهند را بررسی کنید این سایت ها را آنالیز کنید بعنوان مثال ببینید در چه بازه زمانی از هفته و روز تعداد آگهی ها بیشتر هست و یا زنگ خور بیشترب خواهید داشت . یکی از این سایت ها ، سایت بانک مرکزی می باشد که ماهیانه آمار خوبی از مبالغ ، متراژ ها ، تعداد قرارداد ها و مناطق پر رورونق و کم رونق شهر تهران را ارایه میدهد . همچنین شما باید وب سایت اختصاصی خود را داشته باشید و نیرو های فعال برای معرفی وب سایت و درج مقالات و اطلاعات کافی داشته باشید تا به مرور زمان وب سایت شما در موتور جستجو گوگل در سطح بالاتری نشان داده شود .

 

 • عکاسی و فیلم برداری حرفه ای :

آمار نشان میدهد خریداران قبل از اینکه به تن آگهی توجه کنند به عکس های آن توجه خواهند کرد حتما دوربی نحرفه ای داشته باشید و یا از یک عکاس کمک بگیرید . چند برنامه مختلف ادیت داشته باشید و سعی کنید نحوه کار کردن با آنها را یاد بگیرید به شما قول میدهیم که تنها بعد از چد ادیت فیلم به آن مسلط خواهید شد .

 

 • آگاهی دادن به مخاطب :

مهمترین و بزرگترین پرزنت از سمت یک مشاور میتواند آگاهی دادن به مخاطب باشد . اینکه مخاطب بداند در یک معامله ملکی با چه چالش هایی مواحه خواهد بود قطعا شما را بعنوان مشاور انتخاب خواهد کرد . این آگهای دادن را در شبکه های اجتماعی ، وب سایت ها با تهیه فیلمو مقاله و وب لاگ نویسی انجام دهید .

 

 • هزینه کنید :

برای برنامه بازیاب خود بودجه ای را در نظر بگیرید و در این اختصاص دادن بودجه نظم روزانه ، هفتگی و یا ماهیانه خود را رعایت کنید . باید بدانید که برای هر پروژه و یا منطقه ای چه نوع بازار یابی جوابگو خواهد بود شاید در منطقه با درج یک آگهی در سایت و برای منطقه ای دیگر تهیه فلیم و یا تبلیغات فیزیکی پاسخگو باشد .

 

 • توجه به مشتری :

احترام ، اخلاق درست و رفتار گرم و دوستانه از برخورد اول تا زمان قرارداد باید همیشه چاشنی کار شما باشد و حتی برای حفظ آن برای سالها بعد از انعقاد قرار داد نیز برنامه داشته باشید . مثلا برای روز های تولد پیام بفرستید و هر از گاهی برای جویا شدن از احوال و یا رضایت آنها از خرید و یا فروش با آنها در تماس باشید و یا برای آنها پیام ارسال کنید . اگر مشتری از طرف آنها به شما معرفی شد حتما برایش کادور تهیه کنید . همیشه پاسخگو باشید و سعی کنید یافتن و انتقا

معتبران
پشتیبانی معتبران

جهت سهولت در امر پاسخگویی به شما بازدیدکنندگان گرامی، با راه اندازی پشتیبانی از طریق واتساپ، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک کنید