نکاتی درباره عکاسی املاک و مستغلات برای فروشندگان خانه

0

 

 

نکاتی درباره عکاسی املاک و مستغلات برای فروشندگان خانه:نکاتی

نکاتی و نکاتی

نکاتی در عکاسی

 

۱۰ نکته برای عکاسی در املاک و مستغلات:

 

خانه خود را تمیز و آراسته کنید.

در عکس های حرفه ای سرمایه گذاری کنید.

در یک روز آفتابی شروع به فعالیت کنید.

از اتاق خواب ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن و حمام عکس بگیرید.

از فضا و منظره بیرون خانه عکس برداری کنید.
در فضای بلندی ایستاده و از مناظر مرتفع اطراف خانه تان با جهت گیری عکس برداری کنید.

موقعیت و مکان عکسبرداری خود را برای به نمایش گذاشتن نمای دقیقی از اتاق خواب ها تغییر دهید.

به تماشای خطوط عمودی ناهموار بپردازید.

از سه پایه برای عکس برداری استفاده کنید.

بین ۲۲ تا ۲۷ عکس در لیست خود قرار دهید.

 

چرا با عکس برداری املاک و مستغلات مشکل دارید؟

 

بنا بر تحقیقات به عمل آمده توسط تیم تحقیقاتی وب سایت معتبران ، ۵۶درصد از خریداران اخیر خانه گفته اند که خانه هایشان را به صورت آنلاین خریداری کرده اند. از آن گذشته، تقریبا نیمی از خریدارانی که طی ۱۲ ماه گذشته خانه خریده اند، گفته اند که تماشای عکس های حرفه ای در تجربه آنها طی خرید خانه نقش بسیار مهمی داشته است.

 

در دنیای آنلاین امروز، تماشای عکس ها اولین تصویرسازی شما از خانه است و بهترین راه برای ترغیب خریداران جهت بازدید از لیست خانه شما می باشد.

 

نکاتی در عکاسی

 

لیست آنلاین خانه شما تنها جایی نیست که عکسهای شما در آن قابل دسترسی است. عکس های خانه شما در هر جایی که تبلیغ شوند، موجب جلب توجه خریداران شده و عالی به نظر می رسند: در تابلوهای  اعلانات، تبلیغات کاغذی بازدید از خانه های فروشی، پست های رسانه های اجتماعی که در آن دوستان و خانواده لیست شما را به اشتراک می گذارند، و هنگامی که نماینده شما لیست را با سایر نمایندگان در شبکه خود به اشتراک می گذارد – همه اینها عکس های خانه شما را به اشتراک می گذارند.  

 

گزارشی از وب سایت معتبران :

 

چه تعداد از تصاویر خانه به فروش گذاشته شده باید در لیست فروش به نمایش گذاشته شود؟
طبق تحقیقات گروه وب سایت معتبران ، ۱۵-۲۰ عکس میزان ایده آلی برای قرار دادن در لیست خانه های فروشی در بنگاه های معاملات ملکی است. خانه هایی که کمتر از نه عکس در لیستشان دارند، تقریباً حدود ۲۰روز کمتر و طی ۶۰ روز خانه هایشان به فروش می رسد. جالب اینجاست که خانه هایی که بیش از ۲۸ عکس دارند نیز فروش بیشتری دارند. این به احتمال زیاد بدین علت است که اضافه کردن عکس های بیشتر در یک سطح مشخص به فروش کمک نمی کند، بنابراین عوامل دیگری نیز موجب فروش کمتر و یا بیشتر خانه ها می شوند،

 

نکاتی در عکاسی

 

قیمت عکاسی در املاک و مستغلات به چه صورت است؟

عکاسی حرفه ای برای املاک و مستغلات معمولاً مقدار کمی هزینه در بر دارد. گرچه ممکن است قیمت ها با توجه به مکانی که در آن زندگی می کنید، متفاوت باشند. اگر با یک ایجنت املاک کار می کنید، به احتمال زیاد عکاسی حرفه ای املاک و مستغلات به عنوان بخشی از خدماتی است که به عنوان حق کمیسیون خود ارائه می دهند، و  توسط نماینده در اختیار شما قرار می گیرد. نماینده شما اغلب از تمام برنامه ریزی ها نیز آگاهی دارد.

 

یافتن یک عکاس حرفه ای در املاک و مستغلات:

اگر به تنهایی یک عکاس حرفه ای در زمینه املاک را استخدام می کنید، به دنبال چنین خصوصیاتی در یک عکاس حرفه ای باشید:
 • داشتن یک رزومه قوی: به دنبال عکاسی باشید که سابقه طولانی مدتی در این حرفه داشته باشد؛ و صرفا در هر نوع عکاسی، بلکه تنها در زمینه املاک حرفه ای باشد.

 

 • پرتفوی چشمگیر: همیشه از یک عکاس حرفه ای بخواهید که قبل از شروع به شما نمونه کار نشان دهد. آنها باید یک گالری آنلاین از نمونه کارهایشان در اختیار شما قرار دهند.

 

 • تجهیزات مناسب: آنها حداقل باید از یک دوربین حرفه ای، لنزی با زاویه دید عریض و سه پایه برخوردار باشند.
 
 • دارا بودن شهرت خوب: عکاسان بزرگ املاک و مستغلات معمولاً به طور مکرر با همان نمایندگان لیست خانه های فروش کار می کنند. اگر با یک نماینده کار می کنید، اگر او بخواهید تا عکاس خود را معرفی کند، و یا از دوستان و اطرافیانی که به تازگی خانه هایشان را فروخته اند، درخواست کنید تا به شما یک عکاس حرفه ای معرفی کنند.

 

عکاسان وب سایت معتبران : وب سایت معتبران عکاسان حرفه ای با عکس های با کیفیت را از طریق برنامه عکاسی معتبران به شما پیشنهاد می کند. این افراد حرفه ای برای گرفتن عکس هایی که بیشترین بازدید از صفحه را دارند، آموزش می بینند ، و همچنین به خوبی به روندهای تبلیغاتی تصویری، بازدیدهای خانگی آنلاین به صورت تصاویر سه بعدی، و ارائه عکسهای جدید از وب سایت معتبران آشنا هستند.

 

نکاتی در عکاسی

 

خانه خود را برای عکاسی در املاک و مستغلات آماده سازید:

این که آیا شما یک عکاس حرفه ای استخدام می کنید یا از عکاس املاک و مستغلات بهره می برید، اولین قدم برای این کار به حساب می آید. عکس خانه خود را آماده کنید! این زمان در واقع تلاشی جهت به تصویر کشیدن زیبایی های خانه تان است. اگر خانه شما هیچ جلوه زیبایی ندارد، عکاسی از آن نیز فایده ای نخواهد داشت.

 

نکاتی در عکاسی

 

خانه را تمیز کنید:
در آخر هفته با به کار گرفتن خدمات تمیز کننده حرفه ای تمامی اتاق ها را تمیز کنید، و یا اینکه روزی را به تمیزکاری خانه اختصاص داده و به تنهایی به تمیز کردن اتاق ها بپردازید، پنجره ها را (داخل و خارج) بشویید ، تخت ها را مرتب کنید، گردگیری کنید، خانه را خلوت کنید، هیچ اثری از گرد و غبار بر جای نگذارید، و وسایل بدرد نخور یا زنگ زده را دور بیاندازید .نکاتی

 

خانه را مرتب کنید:

در تصاویر املاک و مستغلات هیچ چیزی بدتر از شلوغی خانه وجود ندارد. اپن آشپزخانه را مرتب کرده و تنها چند وسیله کوچک بر روی آن بگذارید، وسایل اضافی در حمام مانند مسواک و شانه را در جای خود قرار دهید، هرگونه سیم اضافی را بپوشانید، سیم ها و کابل های اضافی متصل به تلویزیون را در یک داکت قرار دهید. به یاد داشته باشید که اگر قصد دارید از گاراژ یا کارگاه خود عکس بگیرید، حتماً آنجا را نیز تمیز کنید.

عدم شخصی سازی:
خریداران باید تنها خودشان را در خانه شما تصور کنند، ولی نمی توانند با وسایل و اسباب شما خانه مد نظرشان را مجسم کنند. چند دقیقه ای را وقت صرف کنید و وسایل شخصی تان را مانند عکس های خانوادگی، مگنت های رو یخچالی، اسباب بازی ها و سایر لوازم جانبی متعلق به حیوان خانگی خود را جمع آوری کنید.
بی اهمیت جلوه دادن به عوامل فصلی:
به حداقل رساندن هر نوع دکوراسیون یا عوامل فصلی را در نظر بگیرید، و بدین ترتیب عکس ها بدون در نظر گرفتن فصلی به خصوص گرفته می شوند.
ظاهر هر یک از اتاق ها را مرتب و آراسته کنید:
اتاق به اتاق رفته و تمامی جلوه های نامرتب را در نظر بگیرید، ترفندهای کوچکی ایجاد کنید که می تواند تفاوت بزرگی را در ظاهر اتاق ها ایجاد کند: پرده ها را باز کنید، چراغ ها را روشن کنید و جلوه های ویژه ای به فضای اتاقتان اضافه کنید که موجب استقبال بیشتری از آن شود.  

 

پرده های اتاق را کنار بزنید:
نور طبیعی یک عامل اساسی برای فروش خانه است و پرده ها موجب کم شدن نور طبیعی شده و باعث می شود پنجره ها در عکس جلوه ای نداشته باشند. قبل از عکاسی ، پرده ها را کنار بزنید، به خصوص اگر قصد دارید از نماهای عالی پشت پنجره اتاقتان عکس برداری کنید.
افزودن رنگ و جلوه دهی به عکس: به عکس های خود با رنگ های مختلفی مانند گل های تازه ، یک بالش از جنس مخمل یا پتویی رنگارنگ جلوه دهید.
اتاق نشیمن را برای عکس های حرفه ای در لیست املاک و مستغلات آراسته کنید.

 

نکاتی در عکاسی

نکات و تکنیک های عکاسی در املاک و مستغلات:
از آنجایی که تصاویر در تبلیغات خانه شما اهمیت دارند، بسیار مهم است که به خوبی انجام شود. اگر برایتان جای سوال است که در املاک و مستغلات چگونه عکس برداری می کنند، این نکات و تکنیک ها را دنبال کنید.نکاتی

 

نکاتی درباره عکسبرداری و گرفتن عکس های عالی در املاک و مستغلات:

 

نمایش صادقانه ای از خانه:
این مهمترین نکته است. در عکاسی، به شیوه ای هنرمندانه تمرکز نکنید که در نهایت دقت را فدای آن کنید. اطمینان حاصل کنید که هر عکس احساس دقیقی از فضای اتاق را به شما منتقل می کند.
عکس ها را جمع بندی کنید:
در حالی که خواستار به نمایش گذاشتن عکس های بیشتری از خانه تان هستید، اما فقط باید ۱۵-۲۰ عکس را در لیست خود قرار دهید، بنابراین می توانید بهترین گزینه ها را در بخش ویرایش انتخاب کرده و در لیست فروش خانه تان جای گزاری کنید.
گرفتن عکس هایی از عمق وجود خانه:

عکسهای عالی از خانه باعث می شود تا بیننده احساس کند که در خانه حضور دارد ، بنابراین عکس هایی از عمق خانه ، دقیق ترین چشم انداز را به خریداران نشان می دهد.

از لنزهایی با زاویه دید وسیع استفاده کنید:
یک لنز با زاویه دید وسیع کمک می کند تا جذب حس واقعی و کاملی از اتاق ها شوید ، در حالی که هنوز هم به نظر می رسد که به اندازه آن درست جلوه داده شده است.
از جهت یابی منظره استفاده کنید:

جهت گیری افقی ، گرفتن عکس از اتاق به طور کامل را آسان تر می کند  .

عکس هایی بگیرید که طرح را برجسته سازی می کند: خریداران به چیدمان خانه علاقه دارند و عکس های عالی می تواند هم چیدمان اتاق و هم ارتباط یک اتاق با اتاق دیگر را در معرض نمایش بگذارد.
درهای بین اتاقها را باز کنید:
یک راه دیگر برای طیف وسیع تری از بینش بازدیدکنندگان به چیدمان خانه این است که درهای بین اتاقها را باز کنید ، تا بتوانند راه ارتباط بین اتاق ها را ببینند.
از اشیاء بزرگ در منظره های جلوی عکس استفاده نکنید:نکاتی

وسایل بزرگ حجم دار مانند قفسه کتاب ، مبل یا سایر وسایل بزرگ سرویس مبلمان در منظره های جلوی عکس موجب خراب شدن آن می شود. فاصله ها را با وسایل بزرگ خانه برای جذابترین تصاویر در نظر بگیرید.

عکس های بیرون از خانه را با زاویه بگیرید :
هنگام گرفتن عکس از بیرون از خانه ، عکاس باید در زاویه ای قرار بگیرد تا هم نمای جلوی خانه و هم عمق آن نشان داده شود. یک تصویر زاویه دار احساس بهتری نسبت به اندازه خانه را القا می کند.
موقعیت آفتاب را حین عکاسی در نظر بگیرید:
حین گرفتن عکس از محوطه بیرونی خانه، هنگامی که آفتاب در پشت دوربین است، عکس بگیرید، از سایه ها دوری کنید و  بدین ترتیب عکس خانه کاملاً روشن و واضح خواهد شد.
از فضای داخل خانه حین نورانی ترین زمان ممکن عکس برداری کنید:
برای نشان دادن نور طبیعی خانه، بیشتر در اواسط روز در فضای داخل خانه عکس بگیرید.
از فضای داخلی و لوکس آشپزخانه با دیوارهای سبز و کف سنگ شده و پنجره های روشن عکس برداری کنید.

 

نکاتی در عکاسی

 

نکاتی درباره ویرایش عکس از املاک و مستغلات:
همانطور که اطلاع دارید ، فتوشاپ ابزاری عالی برای ویرایش عکس های املاک و مستغلات شما است. اما اگر کار با ابزار فتوشاپ را نمی دانید ، چند ابزار آنلاین مانند Photoshop Express ، Pixlr یا GIMP وجود دارد که ویرایش عکس ها را برایتان آسان می کند. از آنها برای بهسازی های ساده عکس ها استفاده کنید.

 

استفاده از روش HDR : HDR روشی برای عکسبرداری از چندین عکس به طور هم زمان است، سپس عکس ها را طی ویرایش با روشنایی بهتر و تصحیح خطوط عمودی (بیشتر در موارد چند بعدی) با هم ترکیب می کند.

یک آسمان خاکستری را به آسمان آبی تبدیل کنید: آیا عکس های مناظر بیرونی خانه شما در یک روز ابری گرفته شده است؟ مشکلی نیست، به راحتی می توانید آسمان را به رنگ آبی تغییر دهید.نکاتی

ویرایش کلی:

عکس را برش داده، روشن تر کرده و لکه های آن را برطرف کنید تا خانه شما به بهترین شکل ممکن دیده شود.  

از این عکس ها استفاده کنید: عکس هایی از از املاک و مستغلات 
چک لیستی از عکس ها را در لیست خانه تان در نظر بگیرید و تا زمانی که یک عکس عالی از خانه تان در اختیار نداشته باشید، از عکس برداری دست برندارید.

نکاتی در عکاسی

 

عکس هایی که یک عکاس حرفه ای باید در نظر بگیرد:
اتاق خواب اصلی
آشپزخانه
هال
حمام ها
عکسهای زیبای یک عکاس از:
پاسیو یا ایوان

منظره بیرونی خانه

استخر یا وان گرم

مراکز خرید
ساختمان های مجاور

 

نکاتی در عکاسی

 

عکس هایی از خانه و مناظر آن جهت فروش:  

ویژگی های خوب محلی :

اگر با یک ایجنت املاک کار می کنید ، نظر خود را در مورد ویژگی های برجسته بازار محلی خود اعلام کنید . نکاتی
ویژگی هایی که قیمت های بالاتر را توجیه می کنند :
ویژگی های یک خانه برجسته در وب سایت معتبران به فروشندگان کمک کرده است که بیشتر از قیمت درخواست شده خود سود کسب کنند یا مدت زمان انتظار فروش خانه ها را در بازار کوتاه کنند. چند نمونه این ویژگی های برجسته شامل دوش بخار ، لوازم حرفه ای و پانل های خورشیدی است.
نماها :

نماهای قابل توجه از خانه را برجسته سازی کنید. مکان های دیدنی از طبیعت ، کوه و یا منظره شهر از پنجره خانه همیشه دلنشین هستند.

جزئیات معماری :

اگر خانه شما از سبک خاصی برخوردار است ، جزئیات قابل توجه آن مانند مصالح روکوبی شده، تشعشعات در معرض یا کاشی کاری هایی با طرح ها و ترکیبات پیچیده را در نظر بگیرید.

فضاهای اخیراً به روز شده :

اگر اخیراً تغییرات و بهسازی هایی را در خانه انجام داده اید ، آنها را به نمایش بگذارید.

 

عکس های اضافی:
یک عکس از فضای بیرونی و محدوده خانه، نشان دهنده جذابیتی ظاهری از آن است.
یک عکس از فضای بیرونی در شب با چراغ های روشن از فضای داخلی، موجب جلوه سازی هرچه بیشتر خانه می شود.
عکس از هوایی گرگ و میش در یک شب روشن
یک عکس از فضای بیرونی با درب ورودی باز جهت استقبال از ورود به خانه

عکس برداری هوایی از خانه به وسیله کنترل از راه دور یا نماهای هوایی

بازدیدهای سه بعدی از خانه و تصاویر ویدئویی – اضافه کردن تصاویر ویدیویی می تواند هم تعداد بازدیدهای خرید و هم بازخوردها از خانه را در وب سایت معتبران دو برابر کند . 

 

همچنین بخوانید: ایجنت املاک راهبردی بهتر برای خرید و فروش املاک و مستغلات.

 

نکاتی در عکاسی

 

از اشتباهات عکاسی در املاک و مستغلات خودداری کنید:

اکنون که درباره اقدامات لازم جهت عکس برداری از خانه صحبت کرده ایم، بگذارید نقص هایی که باید از آنها جلوگیری شود را نیز در نظر بگیریم:

 

خطاها و اشتباهات عکاسی رایج در املاک:
 • انعکاس نور از آینه یا پنجره در عکس
 • عکس از حیوانات خانگی
 • عکس از پنکه سقفی
 • روشن بودن تلویزیون
 • به جای ماندن اثر انگشت بر روی سطوح
 • باز بودن درپوش توالت
 • وجود تصاویری از اتومبیل یا سایر مواردی که موجب حواس پرتی شوند.
 • مواردی نامناسب در عکس هایی از فضای بیرونی خانه مانند سیم های برق ، سطل آشغال ها یا ماشین های پارک شده نکاتی

 

– تصاویری از کمد لباس ها، اتاق های رختکن، و رختشورخانه، مگر اینکه جزئیاتی مناسب در فروش خانه را به همراه داشته باشد.
– تصاویری از موضوعات ساختاری یا اتاق های ناتمام – در صورت بازسازی ، آن را در عکس ها قرار ندهید .
– کج شدن خطوط عمودی: این اشتباه رایج هنگامی اتفاق می افتد که با کج کردن یا پایین آوردن تصاویر با دوربین خود، تصویر را به سمت بالا یا پایین کج می کنید ، و باعث می شود خطوط عمودی از تنظیمات خود خارج شوند و باید در بخش ویرایش پس از عکس برداری ثابت شوند.
– استفاده از تلفن همراه برای گرفتن عکس
– استفاده از لنز ماهی چشم (لنز دوربین عکاسی که میدان دید آن  به ۱۸۰ درجه می رسد)، که می تواند حس غیر واقعی بودن اندازه عکس را به تصویر بکشد.نکاتی
برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای از املاک و مستغلات چه تجهیزاتی لازم است؟
این که شما فقط برای فروش خانه شخصی خود از آن عکس می گیرید، یا علاقه مند به عکاسی در زمینه املاک و مستغلات هستید، در اینجا تجهیزات مورد نیاز برای تولید تصاویری با کیفیت و وضوح بالا از  املاک نام برده شده است.

 

نکاتی در عکاسی

 
 • داشتن یک دوربین حرفه ای: به یک دوربین دیجیتال SLR با فریم کامل و با یک سنسور بزرگ برای میدان دید وسیع تر و بالاترین کیفیت نیاز دارید.

 

 • یک لنز با زاویه دید عریض : یک لنز با زاویه دید عریض به شما این امکان را می دهد تا تعداد بیشتری عکس از هر اتاق را با جزئیات و عمقی کامل عکاسی کنید.

 

 • لنزی با امکان تغییر دادن زاویه صحنه عکس: یک لنز با امکانات تغییر زاویه صحنه عکس برداری می تواند به شما کمک کند تا از ایجاد تحریف خطوط عمودی در عکس جلوگیری شود.نکاتی

 

 • سه پایه : هنگامی که دوربین شما بر روی سه پایه ایمن تجهیز شده است ، می توانید تصاویری واضح را با سرعت عکسی آهسته تر ضبط کنید، این امر باعث می شود نور طبیعی بیشتری در عکس داشته باشید.

 

 • در اختیار داشتن فلاشر های بیشتر: شما باید برای عکس برداری از اتاق های بزرگتر به نورپردازی کامل تری مجهز باشید.

 

پایه چراغ :
یک پایه چراغ حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا یک اتاق را به طور موثر روشن کنید.
از برخی عکسهای املاک و مستغلات با توجه به پیشنهادات ارائه شده توسط وب سایت دست به نقد چشم پوشی کنید.  
اگر به نظر می رسد گرفتن عکس های با کیفیت کار بسیار دشواری است، می توانید از آن با توجه به پیشنهادات ارائه شده از طرف وب سایت دست به نقد چشم پوشی کنید. در حقیقت، شما می توانید از کل فرایند لیست ، از جمله جابجایی ، شخصی سازی ، صحنه بندی – و عکاسی حرفه ای خلاص شوید. هنگامی که خانه خود را به وب سایت دست به نقد می فروشید، می توانید بر اساس چند سؤالی که در مورد خانه شما پرسیده می شود و تعداد معدودی عکس سریع از تلفن هوشمند خود، به آنها پاسخ دهید، و سریعا پیشنهاد نقدی را دریافت کنید.نکاتی

 

 

www.motabaran.com

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x